İkinci Nijer köprüsünün temeli atıldı

Nijerya’nın güneyinde uzun süredir beklenen ikinci Nijer Köprüsü’nün yapımına başlandı.

 

 

Yıllar süren bekleyişin ardından Nijerya Başkanı Goodluck Jonathan, Delta eyaletindeki Asaba’yı Anambra eyaletindeki Onitsha’ya bağlayan ikinci Nijer Köprüsü’nün temelini attı. 
 
Törende konuşan Başkan Jonathan projenin zamanında ve şartnamelere uygun olarak tamamlanacağının sözünü verdi. İkinci Nijer Köprüsü’nün, hükümetin ülkenin ekonomik olarak büyümesine dair gösterdiği kararlılık açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Nijerya Başkanı bu inşaatla kampanyası sırasında verdiği sözlerden birini de tutmuş olduğunun altını çizdi. 
 
Bayındırlık Bakanı Mike Onolemenen projenin ülkedeki altyapı ve sosyo-ekonomik aktiviteleri artıracağını söyledi. Onolemenen, İkinci Nijer Köprüsü’nün 1590 metre uzunluğunda olduğunu ve 11,9 km’lik bir yol ağı projesinin parçası olduğunu kaydetti. İnşaatın 48 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Abia Eyaleti Valisi Theodore Orji, köprünün Nijerya’nın güneyine açılan bir kapı olmanın yanı sıra ekonomik aktiviteleri artıracağını ve çoğu zaman yoğun trafiğin görüldüğü Nijer Köprüsü’nde vakit kaybedilmesi sorununa çözüm getireceğini söyledi.


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Airtel Ghana ağ hizmetlerini genişl... Afrika’nın en iyi üniversiteleri ... Mozambik'te sular çekilince... Liberya Başkanı İngiliz Şirketin ka... Türkiye mobilya sektör Avrupa ve Af... Dangote, Tiger marka hisseleri devr... Zafer Harmandal / Hartek Mermer ... İmalat, büyümeyi sürdürülebilir hal...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.