Afrika konaklama sektöründe büyüme bekleniyor

W Hospitality Group tarafından yapılan araştırmada Etiyopya, Uganda, Nijerya, Angola ve Gana, Sahara Altı Afrika’da otel sektörüne ciddi yatırım yapılması beklenen beş ülke olarak öne çıktı.

 

Turizm sektörüne danışmanlık hizmeti veren W Hospitality Group’un yaptığı araştırmaya göre Etiyopya, Uganda, Nijerya, Angola ve Gana, bölgede yatırım fırsatları arayan küresel otel zincirleri için en iyi yatırım destinasyonları arasında yer alıyor. Uluslararası ve bölgesel otellerin yanı sıra küçük otellerin imzaladığı kontrat sayısını temel alan araştırmaya göre, 53 bin kişiye iş fırsatı sağlanan Nijerya, Sahara Altı bölgesinde lider konumda. Nijerya’yı 11 bin kişiyle Gana, 9 bin kişiyle Angola, 8 bin 800 kişiyle Etiyopya ve 8 bin 500 kişiyle Uganda izliyor.
 
W Hospitality Group Genel Müdürü Trevor Ward, Sahara Altı Afrika’da, konaklama sektöründeki %23’lük büyümenin, %2’lik büyümenin üzerine çıkmak için çabalayan gelişmiş ülkelerdekinden çok daha hızlı olacağının öngörüldüğünü söyledi. Ward, Afrika pazarının giderek büyüdüğünü ve bu durumun konaklama gibi emek yoğun bir sektörde yeni iş fırsatları yaratmak açısından çok olumlu bir gelişme olduğunu kaydetti.


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Kosgeb 4. İnovatif Kobi Ödülleri... 2015 Afrika Uluslar Kupası Şampiyon... Nijerya’da özel sektörden tarıma 5,... Bir İnsan Mozaiği Güney Afrika... Afrika’nın en iyi üniversiteleri ... Vahşi doğanın içinde BOTSWANA, Oka... Afrika’ya bir lezzet yolculuğu ... Liberya Başkanı İngiliz Şirketin ka...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.