Animasyon: Afrika'yı Çizmek

Afrikalı animatörler yıllarca göz ardı ettikleri geleneksel film sektörüne yatırım yapmayı başladı. Böylece reklam ajanslarının ticari potansiyeli de arttı. Sanatçılar için de sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluştu.

Giderek artan sayıdaki Homegrown stüdyoları, yeni rekabetçi gücüyle gelişmeye devam ediyor. Burada çalışan animatörler, grafik tasarımcılar ve diğer sanatçılar, yüksek kalitedeki stüdyolarda artık dünya standartlarında çalışıyor.
 
Güney Afrika'nın Triggerfish Stüdyosu 2016’da vites değiştiriyor. Stüdyo, Triggerfish Story Lab adıyla uzun metraj film ve televizyon senaryoları için R42m ($ 3m) ödülle kısmen Disney tarafından finanse edilecek bir mentorluk programı hazırladı. Böylece kıta genelindeki birbirinden farklı hikayeler vitrine taşınarak girişim yaratma yolunda bir adım daha atıldı. 
 
Nijeryalı animasyon stüdyosu EVCL tarafından hazırlanan Bino&Fino gibi çizgi filmler, çocukların kendileriyle düşünsel olarak bağ kurabilme becerilerini sağlayarak onları eğlendirmeyi ve eğitmeyi amaçlıyor. Hatta P-Kare yıldız ikilisinin, Alingos karton karikatürlerini çocukların hayatına sokmak gibi bir planları var. 
 
2015 yılının ekim ayında, animasyon stüdyolarıyla dolu olan Lagos’ta, yerel yetenekleri geliştirmek ve hikayeleri teşvik etmek amacıyla ikinci Batı Afrika Expo etkinliği yapıldı. Afrika’nın merkezindeki ilk oyun stüdyosu olan Kamerun’daki Kiro için, Kori-Odan’a atfedilerek Aurion fonu ile çok başarılı bir Kickstarter kampanyası düzenlendi. Oyuncular ve oyun yapımcılarının dört gözle beklediği lansman 2016 yılının ilk yarısında yapılacak. 


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Zafer Harmandal / HRK Elmaslı Kesic... Çağının ötesinde üretim anlayışıyla... Afrika Ticaret Odalar Birliği (PACC... Angola petrol bağımlılığından kurtu... Dünya Afrika'da toprak kiralama... KOSGEB 4. İNOVATİF KOBİ ÖDÜLLERİ... Afrika’ya yatırımın geleceği konusu... Şebnem Açıkdüşün / CCG...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.