Gana'nın genç yeteneklerine anlamlı destek

Afrika kıtasında yayın hayatını sürdüren African Business Life ve bölgede, mobilya sektörünün öncü şirketlerinden olan Genya Orman Ürünleri, Gana'nın genç ve yetenekli futbolcularına sponsor oldu.

Üç yıldır Afrika’da yayın hayatını sürdüren African Business Life ve yayınlandığı günden bu yana dergiye desteğini esirgemeyen Genya Orman Ürünleri, birlikte Afrika’daki genç yeteneklere sponsor oldu.

 
Kıtada gerçekleştirdiği yayıncılık faaliyetinin kendisine sosyal ve etik açıdan bir sorumluluk yüklediğinin de bilincinde olan African Business Life Genel Yayın Yönetmeni Hakan Kaleli konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Gana’nın gelecek vaadeden yıldızlarının yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Elimizden geldiğince de yanlarında olacağız. Ben bu çocukları 1 yıldır takip ediyorum. Buradan Türkiye’deki futbol kulüplerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum; özellikle de kongre üyesi olduğum Fenerbahçe’ye. Dünya üzerindeki futbolcu arayışlarınıza mutlaka Gana’yı da dahil etmelisiniz. Gana futbolunun gelecek vaat ettiğini bu seneki Afrika Kupası’nda açıkça görmüş olduk."
 
Orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren, demonte olarak ürettiği mobilyaları dünyanın 50 ülkesine gönderen Genya Orman Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Mehmet Uğut ise "Dünyanın birçok ülkesine gittim ancak Gana’ya gittiğimde, o çocukların gözünde gördüğüm ışık beni çok etkiledi. Bu yetenekli gençlerin hak ettiği yerlere gelebilmesi, hayallerine ulaşabilmesi için bir şeyler yapmak istedim. Bu gençlerin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum" diyerek verdiği destekle ilgili düşüncelerini ifade etti. 
 
Destek verilen genç yıldızları biraz tanıyalım:
Emmanuel Sarpong, Ashaiman’daki Great Parma Futbol Akademisi’nde forvet pozisyonunda yer alan yetenekli bir futbolcu. 
1997’de Tema’da doğan Emmanuel Sarpong kendisine “Asamoah” veya “Jnr. Baby Jet” denmesini istiyor çünkü Gana milli takımının kaptanı ve en çok gol atan oyuncusu Asamoah Gyan’ı örnek alıyor. Emmanuel 10 yaşındayken Great Parma tarafından keşfedildi. Gol yeteneği sayesinde kulübün gençler takımına girdi. Genç forvet geçen yılki Ashaiman Juvenile U-17 turnuvasında Gol Kralı oldu ve şu anda Sonic Futbol Akademisi’nde yer alıyor. Sonic Futbol Akademisi Baş Antrenörü Michel Nyame, genç forvet hakkında şunları söylüyor: “Çok yetenekli ve iyi gol atma kabiliyetine sahip. Doğru eğitimle Emmanuel Gana’nın gelecekteki Baby Jet’i olabilir.”
 
Kelvin Senanu Dompey, orta ve defansif orta saha pozisyonlarında oynayan Ganalı genç bir yetenek. Şu anda Akra’da Üçüncü Lig’de mücadele eden Sonic Futbol Akademisi’nde oynuyor. 
Sena olarak tanınan Dompey 1998’de Tema’da doğdu ve kentin banliyölerinden biri olan Beşinci Topluluk’ta büyüdü. Küçükken Manchester United’ı destekleyen Sena, Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kupası sahibi Barcelona’nın oyun kurucusu Ronaldinho’yu örnek aldı. Sonic Futbol Akademisi, henüz anaokulundayken Sena’yı keşfetti ve akademiye katılmasını teklif etti. 
İyi bir tekniğe sahip olan oyuncu hızlı ayak hareketleri, çok iyi top sürme ve pas verme kabiliyeti ve iyi top kontrolüyle tanınıyor. Paris Saint German’in yıldızı İtalyan Marco Verratti’yle karşılaştırılan Sena, dikkatle izlenmesi gereken genç yeteneklerden…
 
Sonic Football Kulübü
Akra bölgesindeki Tema şehrinde yer alan Sonic Futbol Kulübü İkinci Lig’in 3B bölgesinde mücadele ediyor. 2010 yılında kurulan kulübün adresi Community Five, No.3 Park. Geçen yılın sonunda İkinci Lig’e yükselen Sonic Futbol Kulübü, bu yılın sonunda sondan ikinci olduğundan ligde kalmayı başaramadı.


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Animasyon: Afrika'yı Çizmek... Afrika telekom sektörünün kat etmes... Benin'de Pamuk Üretimi... Singapur deneyimlerini Afrika’ya ak... Serpil Öztürk / Arda Grup ... Güney Afrikalı Büyükelçi BTSO'd... Afrika kendini neden besleyemiyor?... Emsa yeni Projeleriyle büyüyor ve y...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.