Haye, Muhammed Ali’nin şövalye unvanı alması için kampanya başlattı

Eski dünya şampiyonu David Haye, dünyanın en ikonik ve tanınan simalarından biri ve aynı zamanda üç kez dünya ağır sıklet şampiyonu olan Muhammed Ali’ye fahri şövalyelik verilmesi için kampanya başlattı.

Kampanya, Ali’nin İngiltere’yi ziyareti sırasında, gelecek hafta Londra’da O2’de resmi açılışı yapılacak olan ve ünlü boksörün olağanüstü hayatının ve kariyerinin sergilendiği “I AM THE GREATEST” sergisinde başlatılacak. 
 
David Haye kampanya ile ilgili olarak “Muhammed Ali, dünyadaki milyonlarca insan gibi benim de kahramanım ve ilham kaynağım. Boksör olmamı sağlayan kişidir. Bu onun sportif başarılarını tanıtmak için İngiltere’yi son ziyareti olabilir. Bu başarı onu, uzun yıllar boyunca dünyayı etkileyen ve en çok tanınan isimlerden biri haline getird. Muhammed İngiltere’yi çok seviyor. Onun ilk kez üne kavuştuğu yer burası. Neredeyse 53 yıl önce Henry Cooper’ı burada yendi ve o zamandan beri hepimizi kendisine hayran bıraktı. O, dünya çapında çok büyük ödüller ve dereceler aldı ve şimdi artık İngiltere’de onurlandırılma zamanı geldi. Bu yüzden Muhammed Ali’nin hakkı olan fahri şövalyelik için bu kampanyayı herkes imzalamalıdır” dedi.
 
Fahri şövalyelik, İngiliz olmayan ancak İngiltere için özel olan kişilere tanınır. Bu unvanın daha önceki sahipleri arasında; U2 solisti Bono, merhum Terry Wogan ve Hollywood’lu yönetmen Stephen Spielberg gibi isimler bulunuyor. Kampanya ile Muhammed Ali, bu unvanı alan ilk sporcu olacak. 


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Ganalı araba üreticisi ticari üreti... NIPOST üç bin kişiye istihdam sağla... Zafer Harmandal / Hartek Mermer ... Korsanlar diyarı Madagaskar... Afrika’da iş yapmanın yolu... Nkechi Alli-Balogun: Liderliğin cin... 2030'da Afrika'nın en zengi... İdris Kolçak / Deniz Madencilik ...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.