Kenya Airways’in Nijerya başkentine uçuşları başlıyor

Toplam gelirinin %52’sini Afrika destinasyonlarından elde eden Kenya Airways, 3 Haziran’da Nairobi ile Nijerya’nın başkenti Abuja arasında direkt uçuşlara başlayarak Nijerya’daki operasyonunu genişleteceğini açıkladı.

 

Toplam gelirinin %52’sini Afrika destinasyonlarından elde eden Kenya Airways, 3 Haziran’da Nairobi ile Nijerya’nın başkenti Abuja arasında direkt uçuşlara başlayarak Nijerya’daki operasyonunu genişleteceğini açıkladı. Havayolu şirketi, iş ve turizm amaçlı uçan yolcuları hedefliyor.
 
1991’de eski başkent Lagos’un yerini alarak başkent olan Abuja şu anda federal hükümetin yanı sıra Nijerya Merkez Bankası ve Nijerya Ulusal Petrol Şirketi gibi önemli kamu kuruluşlarının pek çoğuna evsahipliği yapıyor. 
 
Merkezde yer alan başkentte ayrıca Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu ve Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı’nın genel merkezleri de bulunuyor. Kenya Airways Genel Müdürü Titus Naikuni, “Bu, 2016 yılına kadar tüm Afrika başkentlerine uçmayı hedeflediğimiz uzun vadeli büyüme stratejimizin bir parçası. 
 
Halihazırda kıtadaki en büyük destinasyon ağına sahip olan, Afrika’nın bir numaralı havayolu şirketiyiz,” dedi. Abuja ile birlikte Kenya Airways’in toplam destinasyon sayısı 63’e çıktı; bunların 41’i Afrika destinasyonları.
 
Haftada dört sefer olarak gerçekleştirilecek olan uçuşlar her pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi saat 07.50’de Nairobi’deki Jomo Kenyatta Havaalanı’ndan yapılacak. Kenya Airways’ten yapılan açıklamada, Abuja uçuşlarının 2013’te Kenya ve Nijerya hükümetleri arasında imzalanan ikili hizmet anlaşmalarının gözden geçirilmesinin ardından başladığı belirtildi.


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Afrika’yla ilgili iyimser olmak içi... 2030'da Afrika'nın en zengi... Tanzanyalı havayolu şirketi Uganda’... Faslı ödeme sistemi dünyaya açılıyo... Beyazperdede Gana Nijerya İşbirliği... Afrika telekom sektörünün kat etmes... 2015 Afrika Uluslar Kupası Şampiyon... Adem Canpolat / Polat Yıldız...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.