Kosgeb 4. İnovatif Kobi Ödülleri

Pimak Profesyonel Mutfak Ürünleri Ltd Şti 4.’sü düzenlenen KOSGEB ve Halkbankası organizasyonunda Kobi dalında finale kaldı.

Pimak Profesyonel Mutfak Ürünleri Ltd Şti 4.’sü düzenlenen KOSGEB ve Halk Bankası organizasyonunda KOBİ dalında finale kaldı. İnovasyon çalışmalarından dolayı yapılan incelemelerden sonra ödül almaya hak kazanan Pimak son yıllarda yapmış olduğu yenilikçi çalışmaları, sektöre katmış olduğu sinerji sayesinde Türkiye’nin parlayan markaları arasına girdi. Pimak markası olarak yeni Pazar ve yenilikçi ürün anlayışıyla büyük beğeni topladı. Beşbin başvuru arasında dikkatleri üzerine toplayan Pimak, Ankara’da Başbakanımız ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın katıldığı ödül töreninde, Teknoloji Bakanımızın elinden ödülünü aldı.

 

Yaptığımız söyleşide Pimak Grup ortaklarından Sn. Rıza Ergün; ‘’Pimak, 1992 yılında aile şirketi olarak kurulmuş ve endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe saygın firmalar arasına girerek, Türkiye’de hızla büyüyen imalatçı firmalardan biri olmayı başarmıştır. Pimak, bugün 6000m² kapalı alanda üretim yapmaktadır. Pimak Grup olarak son yıllarda stratejik ortaklıklar yaptık ve grup bünyesinde 200 çalışanımız ile hizmet vermekteyiz.

 

Endüstriyel mutfak sektörü iç piyasasında Türkiye’nin her ilinde temsilcisi bulunan Pimak, yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet ağına saliptir. Yurtdışı pazarda ise 5 kıtada 40’ı aşkın ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermekte olup sektöründe ve dünyada söz sahibi olmayı hedeflemiştir. Yurt dışında 8 ülkede kendi satış mağazasını açan Pimak, diğer ülkelerde de temsilciliklerini oluşturmuştur.

 

Pimak; hotel, restaurant ve cafeler başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları üretmektedir.

 

Endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, soğutma, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında, 1500’ü aşkın ürün çeşidi bulunmaktadır. Mutfakların projelendirilmesi, kurulması, personel eğitimlerinin verilerek süreçlerin planlanmasını, üretimini ve servis desteğini sağlamaktadır.

 

Dünyadaki ekonomik durgunluğa bakıldığında PİMAK olarak geleceğe umutla bakıp yatırımlarını maksimum artırarak, son beş yılda sektörde kendini kanıtlamış bir firma olduk. Dünyadaki krizler ve sektörel rekabetleri düzgün yönetecek stratejiye sahip olduğumuza inanıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, dünyada ve Türkiye’de Endüstriyel Mutfak Sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak ve bu alandaki görevimizi en iyi şekilde yapmaktır.’’ dedi.Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Nijerya firması Oando 350 milyon do... Afrika’ya yatırımın geleceği konusu... Elias Masilela: “Ecobank çok hızlı ... Nijerya’da özel sektörden tarıma 5,... Singapur deneyimlerini Afrika’ya ak... Afrika kendini neden besleyemiyor?... Tanzanyalı havayolu şirketi Uganda’... 17. Akdeniz Oyunları Mersin'de...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.