Top 10

En İyi Şehir Tekne Turları

1. Vancouver Feribotları, Kanada
 
State-of-the-art feribotları, Vancouver ve çevredeki adalar arasında; köpüklü suların içinde, yoğun yaprak döken ormanları ve karlı zirveleri geçerek gözlerden uzaklaşır. Yaz aylarında daha sıklıkla sefer yapar. 
www.bcferries.com
 
2. Staten Adası Feribotları, New York 
 
Özgürlük Heykeli'ni ve Manhattan’ın güçlü kule bloklarını hızla geçerek New York Limanı boyunca yol alan feribot, yaklaşık 8 km ve 25 dakika sonra Staten Adası'na ulaşıyor. Bu feribotlarla New York’ un az bilinen bölgelerinden birini keşfedebilir, feribotta kalabilir ya da Manhattan’a geri dönebilirsiniz. Üstelik, tüm bunları ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. 
www.nyc.gov/html/dot/html/ferrybus/statfery.shtml
 
3. San Francisco Sausalito Feribotu, Kaliforniya
 
Yaklaşık 30 dakika süren bu feribot yolculuğu sırasında Golden Gate Köprüsü'nü, Alcadraz Cezaevi'ni, Angel Adası'nı ve San Francisco'nun muhteşem silüetini görme şansı yakalayacaksınız. Bu yolculuğu gökyüzünün açık olduğu bir güne denk getirmeye çalışın çünkü San Francisco’nun meşhur sisi tüm manzayı gizleyebilir. www.goldengateferry.org
 
4. New Orleans to Algiers Feribotu, Louisiana
 
Görkemli Cezayir feribotu, Mississippi ile Cezayir'in eski bölgeleri ile New Orleans’ın geri kalan bölgeleri arasında yolcu taşıyor; üstelik ücretsiz! 
www.neworleansonline.com/tools/transportation/gettingaround/ferry.html
 
5. Star Feribotu, Hong Kong, Çin
 
Hong Kong Adası ile Kowloon arasında yalnızca 5 dakika süren bir yolculuk ile size özellikle gün batımında eşsiz bir şehir manzarası sunuyor. 
www.starferry.com.hk/new/en/index.asp
 
6. Brisbane CityCat, Avustralya
 
Brisbane CityCat’leri ile bu modern ve şık şehri suyun üzerinde seyredebilirsiniz. Story Köprüsü ve South Bank Parkland’i geçerek Bribane Nehri boyunca canlandırıcı bir gezintiye çıkın. Üstü açık feribotlarla hızlı ve bir o kadar sakin geçecek bu seyahatle şehre yeniden hayran olacaksınız. 
www.brisbane.qld.gov.au; www.translink.com.au
 
7. Boğaz Feribotları, İstanbul, Türkiye
 
Şehrin tamamına yayılan ve ince ince yükselen minareleri ile İstanbul’un gösterişli mimarisini feribotun güvertesinden, iki kıtanın ortasına oturarak seyredebilirsiniz. Açıkhavada çayınızı yudumlarken Boğaz Köprüsü’nden Osmanlı saraylarına kadar büyüleyici bir manzaraya şahit olabilirsiniz. 
 
8. Venice Vaporetto, İtalya
 
Gondolların romantik olmasına karşın gerçek Venedikliler vapur ve su otobüsleriyle sağlıyorlar ulaşımlarını. Bu vapurlar San Marco Meydanı’ndan ayrıldıktan sonra, Murano, Lido ve Venedik Plajı’na uğruyor. Diğer başlıca hatlar şehrin farklı bölgelerine dağılıyor. Venedik’in daha az turistik bölgelerini görmek için adalara veya Lido’ya seyahat eden vapurları tercih edebilirsiniz. 
 
www.actv.it/english/home.php
9. Naples to Capri Feribotları, İtalya 
 
Napoli Körfezi, dünyanın en cazip birkaç sahil şeridinden biridir. Bu tekne gezisi ile masmavi deniz üzerinde, doğal mavi ışıklarla aydınlanan mağaralara sahip ünlü Blue Grotto’yu keşfedebilirsiniz. Öğle yemeği için Napoli’nin harika manzarasına sahip birçok restorandan birini seçebilirsiniz. Burada, Etna’nın zengin volkanik topraklarında yetişen üzümlerden yapılmış, yerel beyaz şarap ile spagetti vongolo’un tadını çıkarabilirsiniz. 
www.capri.net
 
10. Mersey Feribot, Liverpool, İngiltere
 
Liverpool’un ünlü siyah-kırmızı feribotları ile muhteşem Mersey Nehri'ni geçmek yalnızca 1 saat sürüyor. Bu, kökleri 12. yüzyıla uzanan Avrupa'nın en eski feribot hizmetinde, özel günler için Mersey bölgesini tema alan turlar düzenleniyor. "The Beatles Fab Four" adlı şehir turu, katılan herkese unutulmaz dakikalar yaşatıyor. 
www.merseyferries.co.uk


Fotoğraf Galeri

Reklam
En Çok Okunan
Güneş santralleri sektörünün dünya ... Nijerya firması Oando 350 milyon do... Faslı ödeme sistemi dünyaya açılıyo... İkinci Nijer köprüsünün temeli atıl... Afrika’da iş yapmanın yolu... Nollywood, Hollywood'a karşı! ... Etiyopya’daki Türk yatırımları 3 mi... 17. Akdeniz Oyunları Mersin'de...
Reklam
Reklam
Sosyal Medya


© Copyright 2013 African Business Life
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata veya yanlışlıktan şirket sorumlu tutulamaz.Tüm Hakları Ferm Ajans Ltd.Şti. ' ye aittir.